Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Klasa eliksirów

Go down 
+25
Christopher Allen
Marceline Flavor
Emily Black
Marcel Flavor
Ilaria Salerno
Kath Black
Charlie Caufield
Christine Stephens
Xavier Devers
Mortimer Ivory
Luke McCartney
Annabelle de Violine
Alessia Tokisaki
SooAh Kwon
Sophie Neveu
Cynthia Chase
Nelly de Violine
Leticia Hale
Danika White
Isobel Tokisaki
Diana Blake
Matt Claws
Samantha Drought
Miyafuji Rina
Admin
29 posters
Idź do strony : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 136
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyPią Cze 10, 2016 11:39 pm

Klasa eliksirów była dużym, kwadratowym pomieszczeniem służącym do warzenia eliksirów. W rogu znajdowała się umywalka, w której uczniowie myli ręce po przygotowywaniu mikstur. Nad jednym z okien wyryty jest napis Potassa carbonate, czyli po polsku węglan potasu. W klasie znajduje się też klapa, prowadząca do małej piwniczki, w której przetrzymywane są rzeczy potrzebne na lekcje. napisał:
http://pl.harrypotter.wikia.com/
Klasa eliksirów Pm1m22
Powrót do góry Go down
https://hogwartforum.forumpolish.com
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:18 pm

Stanęłam tuż przy biblioteczce i przejechalam palcami po grzbietach książek z przepisami eliksirów. W sali zaraz miała pojawić się Isobel, a ja dalej się zastanawiałam, cóż powinnam zrobić i co powinnam jej powiedzieć. Sytuacja nie była fajna, a ona nawet nie była z mojego domu, abym wiedziała, że mogę jej zaufać w tym, że nic nikomu nie powie...
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:22 pm

Weszła do sali należącej do Diany, czuła się pełna obaw. Przeklęłam w myślach, w takich niemiłych okolicznościach pierwszy kontakt, rozejrzałam się za nauczycielką, zobaczyłam ją. Poczułam dreszcze i znajome już uczucie gorąca. - Dzień dobry... - wydukałam i podeszłam bliżej, stanęłam prosto czekając na odpowiedź. Pilnowałam swojego oddechu, by nie był za szybki.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:25 pm

- Opowiedz mi, jakim cudem trafiłaś na pijącego krew Davona. Eh. Idiota. Jakby nie mógł tego zrobić w swoim pokoju, gdzie mogą goznaleźć tylko nauczyciele... Mniejsza jednak o to. Muszę wiedzieć, jakim cudem do tego doszło i co to za głupi układ...
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:28 pm

- Ja... Widziałam fiolki, wyczułam że nie są one z winem, bo stał tam puchar. Interesuję się takimi sprawami, więc... Za nim poszłam i zapytałam o Panią... Poprawka! O to jak jest być wampirem, bo się domyśliłam kim jest. Nikomu nie powiem, obiecuję! To była czysta ciekawość. W zamian za tą wiedzę jak to jest, nie będę nic o nim mówić. I tylko tyle... - powiedziałam energicznie. Czułam wobec niej respekt, jakby nawet uległość. Czy dlatego mnie ciągnęło do takich osób? Liczyłam że mi zaufa. Dlaczego nie jestem w Slytherinie?! Krzyknęłam w myślach.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:37 pm

- Nie licząc lekcji, masz nie spędzać czasu z Davonem. Zero krwi, zero magii, zero rozmów. On ma praktycznie przestać dla Ciebie istnieć. Jeśli dowiem się, że jest inaczej, to oboje stąd wylecicie szybciej niż zdążysz zaprotestować. Jasne?
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:39 pm

- Ale Pani Profesor! Proszę! - spojrzałam na nią desperacją. Nie! Nie mogła mi tego zrobić! Moja szansa na przyszłość i marzenia! Uklękłam przed nią błagalnie. Oho, instynkt uległej się obudził, skomentowało moje codzienne, trzeźwe i nie oszołomione niczym ja.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:47 pm

- W tym momencie nie ma żadnej dyskusji. Jeśli chcesz kiedyś zająć się nekromancją, to zgodnie z prawem możesz to zacząć robić dopiero za rok. Chociaż większość z naszych nauczycieli ma odpowiednią wiedzę, to jednak mało kto chce ją wykorzystywać. Nawet wśród Ślizgonów...
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:52 pm

- Mogę coś zrobić żeby zmienić Pani decyzję? Proszę! Zrobię wszystko! - mówiłam w desperacji. Wiedziałam że się przed nią upokarzałam, po części było to przyjemne. Masochistka... Skomentowałam samą siebie w myślach.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 6:59 pm

- Nie mogę aż tak pozwalać na łamanie regulaminu. Praktyka i teoria to dwie różne sprawy. Przepisy obowiązują każdego. Nawet mnie. Masz wybór. Albo wypijesz teraz odpowiedni eliksir i zapomnisz cały dzisiejszy dzień, albo się z tym pogodzisz i za rok będziesz spotykała się ze mną w celu zdobywania wiedzy z tej dziedziny, którą chcesz.
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 7:01 pm

- Pogodzę się z tym - powiedziałam zrezygnowana.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 7:04 pm

- Wobec tego... możesz już iść. Czeka mnie dziś jeszcze rozmowa z wampirem. Przynajmniej z tobą jakoś się dogadałam.

Następny post w sypialniach nauczycieli


Ostatnio zmieniony przez Diana Blake dnia Wto Cze 14, 2016 7:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptyWto Cze 14, 2016 7:12 pm

Wyszłam z sali, wyjątkowo zła.
Następny post: Wielka Sala
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 4:50 pm

ŚRODA - LEKCJA ELIKSIRÓW~!

Sięgnęłam do biblioteczki po jedną z najbardziej obszernych ksiąg i położyłam ją tuż przed sobą. Po chwili zaczęłam ją kartkować, szukając odpowiedniej strony. Strona dziesiąta. Eliksir Słodkiego Snu. Wydawał się dosyć łatwy jak na pierwszą rzecz, którą uczniowie mieli przygotować w tym roku, a co najważniejsze - od razu można było sprawdzić, czy eliksir ten jest wykonany poprawnie. Wyciągnęłam różdżkę i machnęłam nią kilka razy, sprawiając, że wszystkie potrzebne składniki wylądowały na odpowiednich ławkach. Jeszcze tylko chwila i zabawa się rozpocznie...
Przepis:
2 krople śluzu gumochłona
4 gałązki lawendy
4 gałązki waleriany
6 miarek standardowego składnika
Powrót do góry Go down
Christine Stephens

Christine Stephens


Wiek : 25
Skąd : Swansea, Walia
Liczba postów : 2031
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 4:54 pm

Weszłam do lochu. Było tam trochę chłodniej niż w innych salach, ale nie za bardzo się tym przejęłam. Włożyłam pióro za ucho i pewnie wkroczyłam do sali.
- Dzień dobry - powiedziałam do nauczycielki i usiadłam w ławce na samym końcu sali.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 4:56 pm

Kurt miał drobne trudności z znalezieniem sali, ale w końcu mu się mu udało, jak zobaczył kotły i butelki z różnymi substancjami."Dzień dobry." Powiedział wchodząc, przypatrując się przyrządom i wyglądem sali. W końcu usiadł i wyciągnął swój kociołek, trochę podekscytowany.


Ostatnio zmieniony przez Kurt Fetherrow dnia Sro Cze 15, 2016 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Miyafuji Rina




Wiek : 23
Skąd : Japonia, Tokio
Liczba postów : 433
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 4:56 pm

Rina weszła do klasy po błądzeniu po korytarzach. Jak zwykle się zgubiła. Nie było jej widać od wczoraj, nikt nie wie gdzie spędziła cały ten czas.
- Dzień Dobry. - Odparła tylko.
Rozejrzała się i upodobała sobie ostatnią ławkę pod ścianą.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 4:57 pm

Wszedłem do klasy gdzie miała się odbyć lekcja eliksirów. Naprawdę się dziwiłem że w tak małej z pozoru klasie mieści się tyle osób Zająłem swoje miejsce i skinąłem wszystkim głową.
- Dobry panno Blake - powiedziałem do nauczycielki.
Powrót do góry Go down
Samantha Drought

Samantha Drought


Wiek : 23
Skąd : Londyn
Liczba postów : 972
Join date : 13/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:03 pm

Weszłam do sali i rozejrzałam się za miejscem gdzie mogę usiąść-Dzień dobry-powiedziałam i skinęłam głową po czym usiadłam przy ławce, jak się okazało z Ślizgonem, z którym rozmawiałam w bibliotece-Mogę się dosiąść?-zapytałam uśmiechając się.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:09 pm

- Dzień dobry - odpowiadałam wszystkim. Powtarzałam to wręcz jak mantrę, a w sali nie było jeszcze nawet połowy uczniów! Wiedziałam jednak, że wszyscy zaraz się zjawią - spóźnieni... lub nie. Miałam jednak nadzieję, że na nikogo nie będę musiała czekać zbyt długo.
Powrót do góry Go down
Miyafuji Rina




Wiek : 23
Skąd : Japonia, Tokio
Liczba postów : 433
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:14 pm

Sensei?- Zapytała. Będzie można wypić ten eliksir z dzisiejszej lekcji? - Dodała.
Spojrzała na nauczycielkę z ciekawością.
A długo to działa. - Wypytywała. Po czym ucichła.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:18 pm

- Powiem wam o wszystkim, kiedy w końcu zacznie się lekcja. Dajmy jeszcze pięć minut spóźnialskim. W końcu być w tyle już od pierwszych zajęć... Nie jest to zbyt dobre dla młodych umysłów i rozwijających się talentów.
Powrót do góry Go down
Miyafuji Rina




Wiek : 23
Skąd : Japonia, Tokio
Liczba postów : 433
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:22 pm

Haii. - Powiedziała przeciągle, ale cicho.
Umilkła. Postanowiła oprzeć się rękom. Potem już czekała na rozpoczęcie lekcji. Rozmyślała kiedy zejdzie się reszta.
Powrót do góry Go down
Mortimer Ivory

Mortimer Ivory


Liczba postów : 200
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:28 pm

Wszedłem do klasy szybkim krokiem. Niemal zapomniałem o dzisiejszej lekcji.
- Dzień dobry i przepraszam - powiedziałem i zająłem miejsce za Samanthą.
Powrót do góry Go down
Christine Stephens

Christine Stephens


Wiek : 25
Skąd : Swansea, Walia
Liczba postów : 2031
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:30 pm

Mimo miłości do wszystkich lekcji, eliksirów nienawidziłam. Może to dlatego, że często coś wylewałam albo coś wybuchło tuż obok mnie. Bycie niezdarą nie przydaje się na tej lekcji. Nie za bardzo chciałam tu być, dlatego siedzenie w ostatniej ławce sprawiło mi przyjemność, bo była możliwość nie zostania zauważoną przez resztę uczniów i nauczycielkę.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:33 pm

Klasnęłam w dłonie. Chyba nikt więcej się już dziś nie pojawi. Wszystkie spojrzenia zatrzymały się na mojej osobie.
- Pierwsza lekcja eliksirów dla wielu z was będzie pewnie koszmarem. Dla niektórych z was wszystkie lekcje eliksirów będą koszmarem. - Uśmiechnęłam się. - Jeśli jednak będziecie stosować się do reguł i przepisów, odmierzając wszystko w odpowiednich proporcjach i wszystko dodając powoli... Wtedy i efekty będą zadowalające. Będziemy dziś robić Eliksir Słodkiego Snu. Strona dziesiąta w waszych podręcznikach. Macie na to godzinę. To bardzo proste zadanie. Wystarczy dodawać wszystko po kolei, zgodnie z rozpiską i po każdym dodanym składniku mieszać to, co ma się już w kotle. Odpowiedni eliksir ma mieć barwę fioletową. Jeśli ktoś uzyska inną, sam będzie musiał go spróbować i zobaczyć, co mu wyszło. Wiąże się to oczywiście z tym, że mogą wam wypaść włosy, możecie zmienić kolor, czy chociażby możecie przeobrazić się w jakiegoś gryzonia. Co jak co, ale z eliksirami nigdy nic nie wiadomo... Czas start!
Powrót do góry Go down
Christine Stephens

Christine Stephens


Wiek : 25
Skąd : Swansea, Walia
Liczba postów : 2031
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:36 pm

Zaczęłam przygotowywanie eliksiru. Jak najbardziej starałam się, żeby tym razem nic nie wybuchło, bo nie chciałabym trafić do skrzydła szpitalnego. W ostatniej chwili zobaczyłam, że dodałam 3 zamiast 4 gałązek lawendy, ale udało mi się to naprawić.
Jeszcze nic się nie stało. Jeszcze.
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:42 pm

Wpadłam jak wichura do sali, cała zdyszana. - Przepraszam... Za... Spóźnienie - wydyszałam i zajęłam ostatnie miejsce, obok Chris, gdy usiadłam i spojrzałam na nauczycielkę, zamarłam w bezruchu. No to po mnie... Akurat ta piękność, ta bezwzględna i okrutna anielica i ja się spóźniłam...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:42 pm

Od razu wiedziałem że mogę dać sobie radę, choć niewiele znam się na zielarstwie to jednak miałem co nieco w głowie z lekcji których udzielała mi moja matka. Wziąłem potrzebne składniki i zacząłem warzyć. Gdy w końcu czas minął w moim kotle bulgotał eliksir barwy fioletowej. Uśmiechnąłem się i odłożyłem łyżkę którą mieszałem eliksir. Podniosłem rękę do góry.
- Pani profesor eliksir mi się udał - powiedziałem zauważając że jako pierwszy to zgłosiłem.
Powrót do góry Go down
Mortimer Ivory

Mortimer Ivory


Liczba postów : 200
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:43 pm

Próbować niepewnego eliksiru... Zdecydowanie niekonwencjonalne metody nauczania. Zacząłem przyrządzać eliksir. Na razie był żółtawy. Oby to się zmieniło...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:43 pm

Kurt podniósł rękę gdy przeczytał przepis."Proszę pani nauczycielko, jestem nowy do eliksirów i nie jestem pewien jaki standardowy składnik jest." Po chwili dodał jeszcze jedno."A, czy trzeba mieszać z kilka sekund czy na przykład 2 minuty?"
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:45 pm

Podeszłam do niego i spojrzałam na kolor substancji, który był w kotle chłopaka.
- Nawet nieźle. Następnym razem rób to jednak wolniej i staranniej. Po to macie aż całą godzinę. Wasz eliksir ma być perfekcyjny. Twojemu jest do tego blisko, ale barwa jest odrobinę ciemniejsza niż powinna być. Zadziałałby, w to nie wątpię, ale czy następnym razem nie warto pokusić się o dążenie do perfekcji?
Po chwili podeszłam do drugiego chłopaka.
- Standardowy składnik to mieszanka ziół. Macie już je sproszkowane w drewnianych pudełeczkach. Co do mieszania... wystarczy kilka sekund, aż zobaczysz, że eliksir zaczyna zmieniać kolorek.


Ostatnio zmieniony przez Diana Blake dnia Sro Cze 15, 2016 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Christine Stephens

Christine Stephens


Wiek : 25
Skąd : Swansea, Walia
Liczba postów : 2031
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:47 pm

Mój eliksir zrobił się ciemnoróżowy i powoli przeobrażał się w fiolet. Nie byłam pewna, czy był dobry, czy nie. Cały czas miałam w głowie słowa nauczycielki, że będziemy musieli spróbować eliksir, jeśli jego barwa będzie zła. W panice rozejrzałam się po sali. Barwa mojego eliksiru była jaśniejsza od innych.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:48 pm

- Perfekcja jest przeterminowana pani profesor. Liczą się skutki eliksirów - powiedziałem i spojrzałem na nią patrząc wręcz jak zaczarowany. Co miałem powiedzieć imponowała mi moja nauczycielka i opiekunka choć niezbyt ją lubiłem.
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:49 pm

Otworzyłam szybko podręcznik na stronie dziesiątej, podniosłam rękę. - Mogę prosić o składniki? Spóźniłam się i nie było ich dla mnie przez to... - powiedziałam onieśmielona jej widokiem. Powtórka z zabawy w... Jej sali! I ja się nie domyśliłam!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:51 pm

Stanąłem pod salą i spojrzałem w obraz. Sam nie wiem o czym myślałem. Szybko wyrwałem się z zadumy i ogarnąłem, że jestem absolutnie spóźniony. Przystawiłem ucho do drzwi aby usłyszeć o jakim Eliksirze jest mowa. Po cichu je otworzyłem i zamknąłem. Przeszedłem koło eliksirów na półce i zgarnąłem gotowy. Oby mnie nie zauważyła! Zająłem bezpiecznie miejsce i wesoły uśmiechałem się do nauczycielki.
Powrót do góry Go down
Samantha Drought

Samantha Drought


Wiek : 23
Skąd : Londyn
Liczba postów : 972
Join date : 13/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:54 pm

Tworzenie mikstury trochę mi zajęło. Obawiałam się, że może zmienić barwę, albo dodam czegoPrzemieszałamgranatowego i zobaczyłam jak powoli zmienia barwę z granatowego na fiolet.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 5:57 pm

Chłopak kiwnął jak spytał się o ilość miarki i zaczął pracę. Skupił się i robił jak nauczycielka mówiła. po prawie 45 minutach skończył, popatrzył i eliksir był prawie jasno fiołkowy. Jego rękę ponownie podniosła się by upewnić się, że tego dosłownie nie spieprzył.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:07 pm

Zaczęłam chodzić po sali i odpowiadać uczniom na ich pytania. Kątem oka zauważyłam, że najpierw do sali wślizguje się spóźniona dziewczyna, a później chłopak, który był tuż przed pełnią.
- Taylor, jesteś Ślizgonem. Dla nas liczy się tylko perfekcja, nie zapominaj o tym.
Podeszłam do kolejnej osoby.
- Kurt, cieszę się, że posłuchałeś się przepisu. Wyszło całkiem nieźle. Nie jest idealnie, ale nie jest też źle. Więcej praktyki w eliksirach i będziesz w tym całkiem dobry.
Ruszyłam dalej.
- Isobel, moja nowa ulubienica. - Machnęłam różdżką i wszystkie składniki pojawiły się tuż przed nią. - Ty i pan Lyros chyba bardzo chcecie spędzać ze mną więcej czasu. Mylę się?
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:09 pm

Prawie zbielałam ze strachu gdy do mnie mówiła. - Ja... I tak kiepsko sobie radzę z eliksirami, więc... Myslę że tak - spojrzałam w bok.
Powrót do góry Go down
Mortimer Ivory

Mortimer Ivory


Liczba postów : 200
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:10 pm

Po dodaniu kolejnych składników napar zmieniał kolor. Dobrze. Finalnie eliksir stał się fioletowy. Jasnofioletowy. Na wszelki wypadek jeszcze go pomieszałem, jakby miało to coś zmienić.
Powrót do góry Go down
Miyafuji Rina




Wiek : 23
Skąd : Japonia, Tokio
Liczba postów : 433
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:10 pm

Rina rozejrzała się po klasie. Każdy już coś eksperymentował. Wzięła się więc do działania. Włożyła 4, zamiast 2 kropli śluzu gumochłona, 8 gałązek lawendy, 8 gałązek waleriany, 12 miarek standardowego składnika. Oczywiście wszystko dała podwójnie. Chciała, żeby eliksir był mocniejszy. Przyjrzała się po dłuższej chwili kolorowi eliksiru. Był różowy, ciemno różowy. Jej twarz mówiła, że coś sknociła.
Powrót do góry Go down
Diana Blake

Diana Blake


Liczba postów : 333
Join date : 11/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:19 pm

- Isobel, Isobel... Lepiej byś sobie radziła, gdybyś się nie spóźniała na lekcje. Zdecydowanie lepiej. Czy nie uważasz, że zasługujesz w tym momencie na minusowe punkty? Zresztą. Nie będę się przejmować. Za tydzień zrobię trudniejszy eliksir. Taka sama zasada - kto go zrobi źle, ten musi go wypić. W tym tygodniu padło na Miyafuji. Przelej sobie eliksir do buteleczki, którą masz po swojej lewej stronie i do dna!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:19 pm

Kurt odetchnął z uśmiechem, to dopiero początek, ale i tak lepiej że dał sobie teraz radę niż że zrobił mieszankę wybuchową. Spojrzał w kierunku długowłosej dziewczyny o niebieskich oczach, biedaczka, miał nadzieje że nic jej się nie stanie.
Powrót do góry Go down
Isobel Tokisaki
Admin
Isobel Tokisaki


Skąd : Włochy.
Liczba postów : 1710
Join date : 10/06/2016

Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów EmptySro Cze 15, 2016 6:26 pm

Spojrzałam ze współczuciem na Miyafuji-san, wzięłam się za robienie eliksiru. Myśli moje były skupione wokół Diany. Przeklinałam swoją słabość. Po 20 minutach od robienia eliksiru znalazłam się na korytarzu, drzwi były na podłodze a na moim stoliku była pusta buteleczka. Przypomniałam sobie fakty sprzed kilku sekund - eliksir mi wybuchł. Na szczęście nikomu nic się nie stało poza mną.


Ostatnio zmieniony przez Isobel Tokisaki dnia Sro Cze 15, 2016 6:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Klasa eliksirów Empty
PisanieTemat: Re: Klasa eliksirów   Klasa eliksirów Empty

Powrót do góry Go down
 
Klasa eliksirów
Powrót do góry 
Strona 1 z 13Idź do strony : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Klasa wróżbiarstwa
» Klasa transmutacji
» Nieużywana klasa
» Klasa historii magii
» Klasa zaklęć i uroków

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: HOGWART :: Podziemia i Lochy-
Skocz do: